BAŞKANIMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

BAŞKANIMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

Diyarbakır'ın yerel radyo ve televizyonlarının uzun yıllardır kanayan yarası olan Talaytepe'deki verici istasyonlarının sorunları dinmek bilmiyor. Defalarca hırsızlık olaylarının yaşandığı, yolunun kışın çamurlu, yazın tozlu olmasından ulaşım sıkıntısı yaşandığı, tiryaki ve bağımlıların işgal ettiği bir mekân haline gelen Talaytepe'ye ıslahat çalışması yapılması konusunda Yerel Medya Derneği Başkanı Ferat Mehmetoğlu, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ve ilgili birimlere defalarca bildirimde bulundu.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE VAAD VERİLDİ AMA YAPILMADI

2 yıl önce 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde medya ile toplantı düzenleyen Diyarbakır Valisi konu hakkında Yerel Medya Derneği Başkanı Ferat Mehmetoğlu'nun taleplerini kaydettiklerini ve ilgili birimlerce (Belediye Kayyum olarak Vali Bey tarafından yönetiliyordu) gerekli işlemlerin yapılacağını bildirmişti. Hatta Sur Kaymakamı ve ve Sur Belediyesi Başkan Vekili (Kayyım) Abdullah Çiftçi konu hakkında ıslahat çalışmalarının başlatıldığını, Talaytepe'deki alanın etrafının duvar ile örülmesi için ihalenin gerçekleştiğini, yol yapım çalışması, güvenlik kapısı, mobese ve ayrıca güvenlik kamerası yapılacağını açıklamıştı. Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su bizzat Talaytepe'ye gidip, çalışmaların başlatıldığını Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (eski dönem) Mücahit Ceylan ile birlikte medyaya açıklamıştı. 

Konu hakkında açıklama yapan Yerel Medya Derneği Başkanı Ferat Mehmetoğlu şunları söyledi: "O dönemde sadece bir kez iş makinaları ile yol traşlaması yapıldı ve diğer işlemler gerçekleşmedi. Vali Bey ve Kaymakam Bey ile her görüşmemizde ertelendik veya cevapsız kaldık. Hatta görüşme taleplerimiz red edildi. Talattepe'de hırsızlıklar devam etti, yollar daha da berbat hale geldi. Jandarma birimlerinin de kule inşası sonrasında mevcut yol daha da kötü hale geldi. Ne yazık ki jandarma birimleri bozduğu yolu da düzeltmedi. Yerel medya kaderine terk edildi ve verilen sözler tutulmadı" dedi. 

SEÇİM SONRASI BELEDİYE DEĞİŞİNCE HİZMET DE GELDİ

Seçim sonrası DEM Partiye geçen belediyelerin gerçekleştirdiği ilk basın buluşmasında Yerel Medya Derneği Başkanı Ferat Mehmetoğlu Talaytepe'deki durum hakkında kısa bir bilgi verip, yeni belediye başkanlarından hizmet talebinde bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun konu hakkında detaylı bilgi almak ve sorunu çözmek için Yerel Medya Dernek Başkanı Ferat Mehmetoğlu'nu belediyeye davet etti. 

Ferat Mehmetoğlu'nun aktardı bilgilere göre; Büyükşehir belediyesi ile görüşme gerçekleştirdiğini ve sorunları tek tek aktardığını, acil olarak yol yapımının önem arz ettiğini ve diğer işlemlerin de ivedilikle yapılması gerektiğini aktardı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi birimleri 20.05.2024 günü Talaytepe'de yol yapım ve ıslahat çalışmalarına başladı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Yerel Medya Derneği Başkanı Ferat Mehmetoğlu: "2 yıldır beklediğimiz hizmeti nihayet DEM Partili belediyemiz yapmaya başladı. Daha önce defalarca dile getirmemize rağmen kayyım yönetimindeki belediye vaad ettiği hizmeti yerine getirmedi. Bizler mağdur edildik. Hırsızlıklar oldu, yollarımız daha da kötü oldu ve perişan olduk. DEM Partili Eşbaşkanlar toplantı sonrası hemen yol yapım çalışması başlattılar. Bu çalışmalardan memnuniyet duyuyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Dileriz ki diğer hizmetlerin de bir an önce yapılmasıdır. Bu konuda başkanlarımıza ve belediyemize güveniyoruz. Yerel medyayı mağdur etmeyeceklerini ve destek olacaklarını biliyoruz" dedi. 

Çok Okunan Blog Yazıları
İletişim
Adres :
Yaşar Kemal Cad. Tuba Apartmanı Kat: 3 Yenişehir / Diyarbakır
Email :
iletisim@yerelmedyader.com
Cep Telefonu :
05072509479
Sabit Telefon :
04120000000
Fax :
04120000000